• Druk wielkoformatowy
  • Reklama
  • Naklejki okienne
  • Obrazy na płótnie
  • Foto kalendarze
  • Naklejki ścienne

Instrukcje klejenia naklejek

W zależności od rodzaju podłoża wyróżniamy dwa sposoby klejenia na sucho (przejdź do instrukcji) oraz na mokro (przejdź do instrukcji). Metodę na sucho stosujemy w przypadku podłoża, które wchłania wodę - np. ściana, natomiast w przypadku powierzchni typu, szkło, plexi, blacha można skorzystać z metody na mokro, która ułatwia pozycjonowanie naklejki i pozbycie się powietrza spod jej powierzchni.

Instrukcja klejenia naklejek metodą na sucho

1. Przed przystąpieniem do pracy oczyść powierzchnię na której planujesz przyklejać naklejkę! (ściana - przetrzeć lekko wilgotną szmatką, inne powierzchnie nie chłonące - przemyć dowolnym płynem odtłuszczającym).
* Jeżeli masz świeżo pomalowane ściany, należy zaczekać około 2 tygodni przed rozpoczęciem naklejania wzorów.

2. Naklejka składa się z trzech warstw: papieru podkładowego, samoprzylepnej folii (właściwej naklejki) i papieru transportowego. Połóż naklejkę na równej powierzchni wzorem do dołu. Przy użyciu miękkiej szmatki dokładnie wygładź całość.

mt_ignore


3. Teraz ostrożnie odklej papier podkładowy, tak aby wzór pozostał na papierze transportowym, prowadząc go w miarę możliwości równolegle do płaszczyzny na której leży. Jeśli na papierze zostają poszczególne elementy należy powtórnie docisnąć ten fragment do papieru transportowego. Najlepiej zacznij od górnego narożnika i powoli roluj do dołu.

mt_ignore

4. Zbliż arkusz papieru transportowego z motywem do ściany nie dotykając jej, żeby upewnić się czy wzór będzie przyklejony równo. Jeśli tak - przyklej górne krawędzie, a następnie przez miękką szmatkę lub filc dociskaj wzór do ściany. Staraj się nie dociskać tej powierzchni papieru transportowego pod którą nie ma wzoru, a także aby pęcherze powietrza nie dostały się pod wzór.
* Jeżeli wzór jest duży, najlepiej aby przyklejały go 2-3 osoby.

5. Usuń papier transportowy - kiedy już nakleiłeś i docisnąłeś grafikę, należy usunąć papier transportowy. Odklej papier zaczynając od krótszego końca i staraj się prowadzić go równo i powoli równolegle do powierzchni. Jeśli któryś element zostanie na papierze transportowym wróć kilka centymetrów dociskając wzór przez papier i ponownie odklej powoli sam papier transportowy.

mt_ignore

Jeżeli po aplikacji wzoru pojawiły się bąbelki powietrza - używając igły - możliwie delikatnie nakłuj te miejsca kilka razy, a następnie wygładź dłonią lub za pomocą miękkiej szmatki.

Instrukcja klejenia naklejek metodą na mokro

1. Przed przystąpieniem do pracy oczyść powierzchnię na której planujesz przyklejać naklejkę! Możesz przemyć okno dowolnym płynem odtłuszczającym.

2. Naklejka składa się z trzech warstw: papieru podkładowego, samoprzylepnej folii (właściwej naklejki) i papieru transportowego .Połóż naklejkę na równej powierzchni wzorem do dołu. Przy użyciu miękkiej szmatki dokładnie wygładź całość.

mt_ignore

3. Teraz ostrożnie odklej papier podkładowy, tak aby wzór pozostał na papierze transportowym, prowadząc go w miarę możliwości równolegle do płaszczyzny na której leży. Jeśli na papierze zostają poszczególne elementy należy powtórnie docisnąć ten fragment do papieru transportowego. Najlepiej zacznij od górnego narożnika i powoli roluj do dołu.

mt_ignore

4. Następnie spryskaj niewielką ilością wody (do wody dodaj kilka kropel płynu do naczyń!) miejsce, gdzie ma być przyklejona naklejka.

5. Przyklej wzór.

6. Za pomocą szmatki lub rakli wyciśnij spod naklejki wodę, rozpoczynając od środka wzoru.

7. Naklejkę należy zostawić razem z papierem transportowym (nie myć, nie wycierać) do czasu wyschnięcia kleju, najlepiej kilka godzin (jeśli to możliwe nawet do 48h).

8. Usuń papier transportowy - odklej papier zaczynając od krótszego końca i staraj się prowadzić go równo i powoli równolegle do powierzchni.
Jeśli któryś element zostanie na papierze transportowym wróć kilka centymetrów dociskając wzór przez papier i ponownie odklej powoli sam papier transportowy.